„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 6. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Obnovení cvičení

30. květen, 2021 : sensei


UPOZORŇUJI
všechny cvičence i případné nové zájemce o aikidó, že OD ZAČÁTKU ČERVNA ZAČÍNÁME CVIČIT V DÓJÓ !!! Bude ovšem třeba dodržovat některá opatření – cvičit budou pouze jedinci alespoň jednou očkovaní (dříve než před 20 dny) nebo uzdravení covidoví pacienti nebo s čerstvým negativním testem – potvrzení o testu nebo čestná prohlášení s sebou. … Děkuji za pochopení.

 

Všem cvičencům aikidó i dalším příznivcům ACF přeji zejména pevné zdraví. Prosím, opatrujte se, covid nezmizí – podobně jako v sebeobraně se pokud možno vyhýbejte rizikovým situacím.

 

S pozdravem

 
Václav Kubát

 

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

Předvánoční NECVIČENÍ

8. prosinec, 2020 : sensei


UPOZORŇUJI všechny cvičence i případné nové zájemce o aikidó, že dosavadní rozvolňovací rozhodnutí NEJSOU DOSTATEČNÁ k tomu, abychom mohli začít cvičit. Aikidó je vysoce kontaktní disciplína a nebylo by ani rozumné riskovat hromadnou nákazu v situaci, kdy se nějaký zřetelný „ústup covidu“ nekoná. Cvičení tedy ZAHÁJÍME AŽ V NOVÉM ROCE, jakmile to epidemiologická situace a příslušné rozhodnutí vlády umožní. (Jsou ovšem určité důvodné obavy, že to nebude hned na začátku ledna.) … Děkuji za pochopení.

 

Všem cvičencům aikidó i dalším příznivcům ACF přeji co nejpříjemnější prožití vánočních svátků, zejména ale pevné zdraví. Dále pak aby se Vám dařilo vyrovnávat se úspěšně se současnými problémy a aby Nový rok byl pro nás všechny lepší než ten současný.

 

S pozdravem

 
Václav Kubát

 

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

ZAHÁJENÍ ŘÍJEN

4. říjen, 2020 : sensei


UPOZORŇUJI rodiče dětí, že OD 6.10. ZAHÁJÍME CVIČENÍ DĚTÍ. Cvičení bude probíhat pravidelně v úterý a ve čtvrtek od 16.50 do 18.10., pokud nebude omezeno nějakým aktuálním VLÁDNÍM OPATŘENÍM.

 

Upozorňuji všechny cvičence – děti i dospělé – že do šaten je nutno VSTUPOVAT V ROUŠKÁCH.

 

Děkuji za pochopení. S pozdravem

 
Václav Kubát

 

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

ZMĚNA ROZHODNUTÍ

1. říjen, 2020 : sensei


UPOZORŇUJI RODIČE DĚTÍ, že vzhledem k vyhlášení nouzového stavu (od pondělí) bude plánovaná pondělní schůzka ZRUŠENA. Zájem o cvičení Vašeho dítěte projevte prosím písemně e-mailem do neděle 4.10. večer. Počet zájemců posoudíme a o případném zahájení cvičení dětí rozhodneme i s přihlédnutím k aktuálním VLÁDNÍM OPATŘENÍM.

 

Děkuji za porozumění. S pozdravem

 
Václav Kubát

 

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

Průběh cvičení v září

16. září, 2020 : sensei

Cvičení dospělých v ACF bylo zahájeno začátkem září – koná se v Út a Čt od 18.15 do 20 hod. Cvičit chodí dostatečný počet lidí, i když někteří občas ohleduplně „pauzírují“, když se v jejich okolí objeví možnost nákazy.

 

Se cvičením dětí jsou problémy – začátek školního roku ve spojení s hrozbou koronaviru vnesl do cvičení zmatky. Větší počet dětí odřekl, důvody jsou nejrůznější – odstěhování, obavy z nestíhání přípravy na školu, obavy z karantén ve škole. Také ale dlouhodobé úrazy z U-rampy a „změny zájmů dítěte“. Na první tři tréninky se dostavil vždy jediný cvičenec – trénink pak byl zrušen a tento cvičenec a také trenér přišli tedy do dojo zbytečně.


Z výše uvedených důvodů bylo rozhodnuto:   ZAHÁJENÍ CVIČENÍ DĚTÍ ODLOŽÍME na začátek října. V PONDĚLÍ 5.10. v 16.50 SE VŠICHNI AKTUÁLNÍ ZÁJEMCI SEJDOU, podle počtu přítomných bude rozhodnuto o pokračování činnosti dětského oddílu.

 

Děkuji za porozumění, s pozdravem         Václav Kubát

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny