„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 6. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Předvánoční NECVIČENÍ

8. prosinec, 2020 : sensei


UPOZORŇUJI všechny cvičence i případné nové zájemce o aikidó, že dosavadní rozvolňovací rozhodnutí NEJSOU DOSTATEČNÁ k tomu, abychom mohli začít cvičit. Aikidó je vysoce kontaktní disciplína a nebylo by ani rozumné riskovat hromadnou nákazu v situaci, kdy se nějaký zřetelný „ústup covidu“ nekoná. Cvičení tedy ZAHÁJÍME AŽ V NOVÉM ROCE, jakmile to epidemiologická situace a příslušné rozhodnutí vlády umožní. (Jsou ovšem určité důvodné obavy, že to nebude hned na začátku ledna.) … Děkuji za pochopení.

 

Všem cvičencům aikidó i dalším příznivcům ACF přeji co nejpříjemnější prožití vánočních svátků, zejména ale pevné zdraví. Dále pak aby se Vám dařilo vyrovnávat se úspěšně se současnými problémy a aby Nový rok byl pro nás všechny lepší než ten současný.

 

S pozdravem

 
Václav Kubát

 

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

ZAHÁJENÍ ŘÍJEN

4. říjen, 2020 : sensei


UPOZORŇUJI rodiče dětí, že OD 6.10. ZAHÁJÍME CVIČENÍ DĚTÍ. Cvičení bude probíhat pravidelně v úterý a ve čtvrtek od 16.50 do 18.10., pokud nebude omezeno nějakým aktuálním VLÁDNÍM OPATŘENÍM.

 

Upozorňuji všechny cvičence – děti i dospělé – že do šaten je nutno VSTUPOVAT V ROUŠKÁCH.

 

Děkuji za pochopení. S pozdravem

 
Václav Kubát

 

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

ZMĚNA ROZHODNUTÍ

1. říjen, 2020 : sensei


UPOZORŇUJI RODIČE DĚTÍ, že vzhledem k vyhlášení nouzového stavu (od pondělí) bude plánovaná pondělní schůzka ZRUŠENA. Zájem o cvičení Vašeho dítěte projevte prosím písemně e-mailem do neděle 4.10. večer. Počet zájemců posoudíme a o případném zahájení cvičení dětí rozhodneme i s přihlédnutím k aktuálním VLÁDNÍM OPATŘENÍM.

 

Děkuji za porozumění. S pozdravem

 
Václav Kubát

 

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

Průběh cvičení v září

16. září, 2020 : sensei

Cvičení dospělých v ACF bylo zahájeno začátkem září – koná se v Út a Čt od 18.15 do 20 hod. Cvičit chodí dostatečný počet lidí, i když někteří občas ohleduplně „pauzírují“, když se v jejich okolí objeví možnost nákazy.

 

Se cvičením dětí jsou problémy – začátek školního roku ve spojení s hrozbou koronaviru vnesl do cvičení zmatky. Větší počet dětí odřekl, důvody jsou nejrůznější – odstěhování, obavy z nestíhání přípravy na školu, obavy z karantén ve škole. Také ale dlouhodobé úrazy z U-rampy a „změny zájmů dítěte“. Na první tři tréninky se dostavil vždy jediný cvičenec – trénink pak byl zrušen a tento cvičenec a také trenér přišli tedy do dojo zbytečně.


Z výše uvedených důvodů bylo rozhodnuto:   ZAHÁJENÍ CVIČENÍ DĚTÍ ODLOŽÍME na začátek října. V PONDĚLÍ 5.10. v 16.50 SE VŠICHNI AKTUÁLNÍ ZÁJEMCI SEJDOU, podle počtu přítomných bude rozhodnuto o pokračování činnosti dětského oddílu.

 

Děkuji za porozumění, s pozdravem         Václav Kubát

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

Zahájení nové sezóny 2020/21

23. srpen, 2020 : sensei

Upozorňujeme všechny členy ACF a také případné další zájemce o cvičení, že od začátku září obnovíme cvičení. První cvičení dospělých se bude konat v úterý 1.9. od 18.30, následujíci trénink bude ve čtvrtek 3.9. Ranní cvičení v pátek se obecně budou konat podle počtu přihlášených v systému „sejdemse.net“.

 
Tréninky dětí se vzhledem k mimořádné situaci přesouvají na ÚTERKY A ČTVRTKY od 16.50 do 18.10. Protože v prvním týdnu školního roku se domlouvají různé zájmové kroužky dětí, PRVNÍ TRÉNINK DĚTÍ BUDE AŽ 8.9.

 

Všechny tréninky budou vedeny za zpřísněných hygienických podmínek. Předem prosím všechny cvičence, aby cvičení vynechali, pokud by se necítili zdravotně zcela v pořádku – myslíme tím hlavně respirační problémy (rýma, kašel, teploty …). Všeobecně vzato, chceme-li cvičit, nezbývá než se „modlit“, abychom se všichni navzájem nenakazili. Pokud ovšem budou vyhlášena nějaká oficiální mimořádná opatření (zákazy, příkazy, doporučení), přizpůsobíme se situaci.

 

Doufám, že se sejdeme v hojném počtu a že si udržíme pevné zdraví.

 

dr. Václav Kubát, vedoucí ACF

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny