„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 6. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Průběh cvičení v září

16. září, 2020 : sensei

Cvičení dospělých v ACF bylo zahájeno začátkem září – koná se v Út a Čt od 18.15 do 20 hod. Cvičit chodí dostatečný počet lidí, i když někteří občas ohleduplně „pauzírují“, když se v jejich okolí objeví možnost nákazy.

 

Se cvičením dětí jsou problémy – začátek školního roku ve spojení s hrozbou koronaviru vnesl do cvičení zmatky. Větší počet dětí odřekl, důvody jsou nejrůznější – odstěhování, obavy z nestíhání přípravy na školu, obavy z karantén ve škole. Také ale dlouhodobé úrazy z U-rampy a „změny zájmů dítěte“. Na první tři tréninky se dostavil vždy jediný cvičenec – trénink pak byl zrušen a tento cvičenec a také trenér přišli tedy do dojo zbytečně.


Z výše uvedených důvodů bylo rozhodnuto:   ZAHÁJENÍ CVIČENÍ DĚTÍ ODLOŽÍME na začátek října. V PONDĚLÍ 5.10. v 16.50 SE VŠICHNI AKTUÁLNÍ ZÁJEMCI SEJDOU, podle počtu přítomných bude rozhodnuto o pokračování činnosti dětského oddílu.

 

Děkuji za porozumění, s pozdravem         Václav Kubát

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

Zahájení nové sezóny 2020/21

23. srpen, 2020 : sensei

Upozorňujeme všechny členy ACF a také případné další zájemce o cvičení, že od začátku září obnovíme cvičení. První cvičení dospělých se bude konat v úterý 1.9. od 18.30, následujíci trénink bude ve čtvrtek 3.9. Ranní cvičení v pátek se obecně budou konat podle počtu přihlášených v systému „sejdemse.net“.

 
Tréninky dětí se vzhledem k mimořádné situaci přesouvají na ÚTERKY A ČTVRTKY od 16.50 do 18.10. Protože v prvním týdnu školního roku se domlouvají různé zájmové kroužky dětí, PRVNÍ TRÉNINK DĚTÍ BUDE AŽ 8.9.

 

Všechny tréninky budou vedeny za zpřísněných hygienických podmínek. Předem prosím všechny cvičence, aby cvičení vynechali, pokud by se necítili zdravotně zcela v pořádku – myslíme tím hlavně respirační problémy (rýma, kašel, teploty …). Všeobecně vzato, chceme-li cvičit, nezbývá než se „modlit“, abychom se všichni navzájem nenakazili. Pokud ovšem budou vyhlášena nějaká oficiální mimořádná opatření (zákazy, příkazy, doporučení), přizpůsobíme se situaci.

 

Doufám, že se sejdeme v hojném počtu a že si udržíme pevné zdraví.

 

dr. Václav Kubát, vedoucí ACF

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

Letní Letná ACF + zahájení září

1. červenec, 2020 : sensei

 

Vážení přátelé, v době letních prázdnin se cvičenci mohou scházet ke společnému cvičení se zbraněmi (BOKKEN, JÓ – VLASTNÍ) v našem „letenském trojúhelníku“. V červenci a v srpnu se toto cvičení bude se konat pod vedením Martina Sourady (2.dan) každé úterý a čtvrtek – začátky v 18.15. Přihlašování protokolem „sejdemse.net“ – o konání cvičení rozhodne Martin tím, že v 17 hodin (deadline přihlášek) potvrdí či odmítne (vysvětlení v poznámce) svou účast. … Pro zaregistrování do protokolu kontaktujte vedoucího ACF. … Cvičení se většinou bude zúčastňovat i vedoucí ACF jako individualista, který si opodál cvičí svůj osobní program (suburi zbraně, úderové techniky kyúsho-karate, speciální dechová cvičení). Pokud se k němu někdo bude chtít přidat, bude vítán.

 

OBNOVENÍ CVIČENÍ:  Pokud situace „nepřitvrdí“, na přání většiny cvičenců OBNOVÍME CVIČENÍ v ACF se ZAČÁTKEM ZÁŘÍ jak pro dospělé, tak i pro děti. Bude patrně nutno dodržovat přísnější hygienický přístup, ale budeme doufat, že nám cvičení nepřinese zdravotní komplikace.

 

S přáním pevného zdraví                     Václav Kubát, vedoucí ACF

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

Přerušení cvičení v ACF

12. březen, 2020 : sensei

 

Vážení cvičenci a další příznivci ACF, na základě vývoje situace s „novým koronavirem“ v ČR a s přihlédnutím k vysoce kontaktnímu charakteru našich tréninků jsem po vzájemné dohodě pozastavil cvičení v ACF od 12.3., na dobu nepředvídatelnou. Mezitím naše vláda vyhlásila v ČR nouzový stav, na dobu jednoho měsíce. Vypadá to každopádně, že si delší dobu společně nezacvičíme. Jistě budeme všichni celkovou situaci pečlivě sledovat a v případě, že se situace dostatečně zlepší, opět naše cvičení obnovíme. Takovou radostnou zprávu bychom zveřejnili na tomto místě.

 

Hlavním přáním ale je, abychom krizové období přestáli všichni pokud možno bez nákazy a bez újmy na zdraví, samozřejmě i naši blízcí. Mějte se co nejlépe!

 

Václav Kubát, vedoucí ACF

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny

Zahájení v Novém roce 2020

2. leden, 2020 : sensei

 
Vážení přátelé, jak již jsem informoval v e-mailu ze dne 18.12., cvičení aikidó v Novém roce začne dne 6.1., a to tréninkem dětí od 16.50 hod. a potom tréninkem dospělých od 18.15 hod. Systém přihlašování zůstane stejný jako loni, platí pro pondělky, středy a pátky ráno. Ohledně cvičení „atemi waza – aplikací kyúsho jitsu“ – prosím zájemce, aby se ozvali, ať se můžeme dohodnout na detailech.

 
Dovolte mi, abych ještě jednou jménem svým i jménem všech instruktorů popřál všem cvičencům z ACF a všem příznivcům ACF hezký Nový rok, hlavně pevné zdraví a hodně energie k úspěšnému vyřešení všech běžných problémů.

 
Mějte se krásně     Václav Kubát

Kategorie: Informace | Komentáře nejsou povoleny