„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 5. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Dětský oddíl

Zájem o sebeobranu a bojová umění může pozitivně ovlivnit celý život. Nabízíme Vám možnost nechat své dítě nezávazně si u nás cvičení vyzkoušet.

 

Se cvičením dětí máme více než patnáctileté zkušenosti. Oddíl vede Mgr. Aleš Kubát, absolvent FTVS UK, 3. dan aikikai (604 748 775, aleskubat@post.cz ).
 

Cvičení přináší dětem pozorovatelné zlepšení fyzické kondice, obratnosti a koordinace, ale také zlepšení soustředěnosti a celkové zklidnění. Vybíráme techniky aikidó bez úderových a destrukčních prvků, abychom nevychovávali mladistvé k agresivitě. Do pohybové průpravy zařazujeme různé prvky rychlostní, obratnostní i posilovací, často prováděné formou hry.
 


 

Pro „posílení motivace“ mladých cvičenců jsme vytvořili vlastní zkouškový systém, udělují se jim stupně 10. až 7. kyu.

 

Udělené stupně a diplomy:

Rok 2015:
9.kyu:  Anna Vránová
10.kyu:  Jan Recina, Ondřej Volf, Julie Vydrová, Malcolm Diene

Rok 2014:

9.kyu: Adam Bajer, Ludvík Polák
10.kyu:  Anna Vránová

Rok 2012:

7.kyu:  Kryštof Hájek,
10.kyu:  Adam Bajer, Daniel Nejedlý, Matyáš Chalupný, Pavel Kucharčík

 

 

Některé z dětí (starší a větší) se zúčastňují kromě dětských tréninků také cvičení s dospělými (úroveň pro začátečníky) a seminářů ACF. Mají tak možnost napodobit přístup dospělých ke cvičení (menší „hravost“, větší disciplína, soustředění a nasazení) a v důsledku podstatně zlepšovat své dovednosti.