„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 6. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Pro děti a mládež (věk 7 – 14 let)

 

Cvičení mládeže a dětí (pohybová průprava k bojovým uměním) JE POZASTAVENO až do doby, kdy nashromáždíme dostatečný počet zájemců ve věku od 7-8 do 14 let (pokud možno klidných a komunikativních). POZOR, objevil se také návrh z řad rodičů, že by nebylo na škodu, kdyby se cvičení dětí mohli zúčastnit i jejich rodiče, aby využili čas, kdy čekají na svého potomka (kromě toho by „na vlastní kůži“ poznali, „o čem to aikidó je“). Tato možnost je přijatelná – projevte zájem.

 

NĚKOLIK SLOV PRO RODIČE – obecná informace

Vhodný věk pro nácvik bojových umění dětí je velmi individuální (7 – 8 let, s dostatečným vzrůstem). Klasické bojové umění není „sport“, takže při nácviku se neučíme vítězit ve vzájemném souboji. Naopak, snažíme se zvládnout klidnou pacifikaci partnera-útočníka s využitím jeho slabin v oblasti rovnováhy. Vynecháváme i techniky, které by mohly vést k úrazu. … Přeloženo pro děti: nepereme se, nezápasíme – učíme se vítězit bez boje. Předpokládá se tedy ZAPOJENÍ ROZUMOVÉ SLOŽKY a SCHOPNOST KLIDNÉ SPOLUPRÁCE s učitelem i ostatními dětmi. … 

 

Podporujte, prosím, své dítě v pravidelné docházce – potom dělá znatelné pokroky a cvičení je baví. Cvičení tak „dostane šanci“ projevit všechna svoje pozitiva, např. zlepšení fyzické kondice, obratnosti a koordinace, ale i zlepšení soustředěnosti a celkové zklidnění. … Ještě jedna poznámka: začíná se od 16.50 a hned od začátku se děje něco důležitého – proto je škoda, když některé děti pravidelně přicházejí pozdě. Ideální by bylo, kdyby dítě mohlo docházet dvakrát týdně. Bohužel, často se stává, že některé dítě má každý den nějaký kroužek (nebo dva) a na naše cvičení mu vychází pouze jeden den. Byli bychom ale raději, kdyby postupně začalo chodit naplno. Důvody jsou zřejmé.

 

ZKUŠEBNÍ LEKCE

Jako cvičební oděv stačí tepláky a tričko (krátký rukáv), cvičí se naboso (na chodbách je nutno použít přezutí – pantofle). První dvě lekce jsou zkušební a ZDARMA. Chce-li Vaše dítě přivést na cvičení i své sourozence nebo libovolný počet kamarádů, všichni budou vítáni a bude i větší zábava! Vaše dítě bude po celou dobu cvičení v péči zkušených instruktorů.

 


AKTUÁLNÍ ROZVRH TRÉNINKŮ NALEZNETE NA PRAVÉM SIDEBARU