„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 6. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Pro děti a mládež (věk 7 – 14 let)

 

PŘEDEM UPOZORŇUJEME, že zahájení cvičení dětí bylo odsunuto na den 5.10. (čtěte též „Aktuálně“).

 

NĚKOLIK SLOV PRO RODIČE

Vhodný věk pro zahájení „dětského aikidó“ je velmi individuální (6 – 7 let, s dostatečným vzrůstem). V aikidó se neučíme vítězit ve vzájemném souboji, nýbrž zvládnout klidnou pacifikaci útočníka s využitím jeho slabin v oblasti rovnováhy. Přeloženo pro děti: nepereme se, nezápasíme – učíme se vítězit bez boje. Předpokládá se tedy ZAPOJENÍ ROZUMOVÉ SLOŽKY a SCHOPNOST KLIDNÉ SPOLUPRÁCE s učitelem i ostatními dětmi. … Vyzkoušení cvičení aikidó je možné OD ZAČÁTKU ZÁŘÍ 2020, na každém tréninku od 16.50 do 18.10. (je lepší přijít o něco dřív). POZOR, pondělní cvičení je přesunuto na úterý (po dohodě s rodiči našich mladých cvičenců).

 

Podporujte, prosím, své dítě v pravidelné docházce – potom dělá znatelné pokroky a cvičení je baví. Aikidó tak „dostane šanci“ projevit všechna svoje pozitiva, např. zlepšení fyzické kondice, obratnosti a koordinace, ale i zlepšení soustředěnosti a celkové zklidnění. … Ještě jedna poznámka: cvičení začíná od 16.50 a hned od začátku se děje něco důležitého – proto je škoda, když některé děti pravidelně přicházejí pozdě.

 

Ideální by bylo, kdyby dítě mohlo docházet dvakrát týdně. Bohužel, často se stává, že některé dítě má každý den nějaký kroužek (nebo dva) a na aikidó mu vychází pouze jeden den. Byli bychom ale raději, kdyby postupně začalo chodit naplno. Důvody jsou zřejmé.

 

ZKUŠEBNÍ LEKCE

Jako cvičební oděv stačí tepláky a tričko (krátký rukáv), cvičí se naboso (na chodbách je nutno použít přezutí – pantofle). První dvě lekce jsou zkušební a ZDARMA. Chce-li Vaše dítě přivést na cvičení i své sourozence nebo libovolný počet kamarádů, všichni budou vítáni a bude i větší zábava! Vaše dítě bude po celou dobu cvičení v péči zkušených instruktorů.

 


AKTUÁLNÍ ROZVRH TRÉNINKŮ NALEZNETE NA PRAVÉM SIDEBARU