„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 5. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Pro děti a mládež (věk 7 – 14 let)

 

NĚKOLIK SLOV PRO RODIČE

V aikidó se neučíme vítězit ve vzájemném souboji, nýbrž zvládnout klidnou pacifikaci útočníka s využitím jeho slabin v oblasti rovnováhy. Cvičení tedy předpokládá i ZAPOJENÍ ROZUMOVÉ SLOŽKY a SCHOPNOST KLIDNÉ SPOLUPRÁCE cvičence s učitelem i ostatními dětmi (samozřejmě i přiměřený vzrůst). Vhodný věk pro zahájení „dětského aikidó“ je tedy velmi individuální.

 

Získat dobrý vztah k bojovým uměním a tím i ke zvládání sebeobrany může být velmi důležité pro celý další život Vašeho dítěte. Podporujte, prosím, své dítě v pravidelné docházce – potom dělá znatelné pokroky a cvičení ho baví. Aikidó tak „dostane šanci“ projevit všechna svoje pozitiva, např. zlepšení fyzické kondice, obratnosti a koordinace, ale i zlepšení soustředěnosti a celkové zklidnění.

 

ZKUŠEBNÍ LEKCE

K vyzkoušení cvičení aikidó je vhodná chvíle i teď. Cvičení juniorů se koná pravidelně v pondělí a ve čtvrtek od 16.50 do 18.10. Jako cvičební oděv stačí tepláky a tričko (krátký rukáv), cvičí se naboso (na chodbách je třeba použít přezutí – pantofle). Vaše dítě bude po celou dobu cvičení v péči zkušených instruktorů.

 

První tři lekce jsou zkušební a ZDARMA. Na zkušební lekce by měl s dítětem chodit některý z rodičů. Chce-li Vaše dítě přivést na cvičení i své sourozence nebo libovolný počet kamarádů, všichni budou vítáni a bude i větší zábava!

 


AKTUÁLNÍ ROZVRH TRÉNINKŮ NALEZNETE NA PRAVÉM SIDEBARU