„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 6. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Pro děti a mládež (věk 7 – 14 let)

 

Od září 2022 jsme obnovili cvičení mládeže a dětí, jako pokus jsme zavedli možnost, aby se tréninku zúčastnili i rodiče (aby využili čas, kdy čekají na svého potomka a kromě toho aby „na vlastní kůži“ poznali, co to vlastně jejich potomci cvičí). Skupina dětí a skupina rodičů ovšem na stejném tatami většinou cvičí odděleně. Od ledna 2023 PŘIJÍMÁME DALŠÍ ZÁJEMCE, prosím, přihlaste se mailem nebo telefonicky nebo přiveďte potomka rovnou na trénink. Cvičení v září bude zdarma.

 

NĚKOLIK SLOV PRO RODIČE – obecná informace

Vhodný věk pro zahájení nácviku bojových umění dětí je individuální (7-8 let, s dostatečným vzrůstem). Klasické bojové umění není „sport“, takže při nácviku se nebudeme učit vítězit ve vzájemném souboji. Naše cvičení bude založeno na klidné spolupráci s partnerem (útočníkem) s využitím jeho slabin, např. v oblasti rovnováhy. Vynecháme i úderové a „lámací“ techniky, které by mohly vést k úrazu. … Přeloženo pro děti: nepereme se, nezápasíme – učíme se vítězit bez boje. Předpokládá se tedy ZAPOJENÍ ROZUMOVÉ SLOŽKY a SCHOPNOST KLIDNÉ SPOLUPRÁCE s učitelem i ostatními dětmi. … 

 

Podporujte, prosím, své dítě v pravidelné docházce – potom dělá znatelné pokroky a cvičení je baví. Cvičení tak „dostane šanci“ projevit všechna svoje pozitiva, např. zlepšení fyzické kondice, obratnosti a koordinace, ale i zlepšení soustředěnosti a celkové zklidnění. … Ještě jedna poznámka: začíná se od 16.50 a hned od začátku se děje něco důležitého – proto je škoda, když některé děti pravidelně přicházejí pozdě. Ideální by bylo, kdyby dítě mohlo docházet dvakrát týdně. Bohužel, často se stává, že některé dítě má každý den nějaký kroužek (nebo dva) a na naše cvičení mu vychází pouze jeden den. Byli bychom ale raději, kdyby postupně začalo chodit naplno. Důvody jsou zřejmé.

 

ZKUŠEBNÍ LEKCE

Jako cvičební oděv stačí tepláky a tričko (krátký rukáv), cvičí se naboso (na chodbách je nutno použít přezutí – pantofle). První dvě lekce jsou zkušební a ZDARMA. Chce-li Vaše dítě přivést na cvičení i své sourozence nebo libovolný počet kamarádů, všichni budou vítáni a bude i větší zábava! Vaše dítě bude po celou dobu cvičení v péči zkušených instruktorů.

 


AKTUÁLNÍ ROZVRH TRÉNINKŮ a KONTAKT NALEZNETE NA PRAVÉM SIDEBARU