„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 5. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Učitelé

   Sensei V.Kubát vyučuje aikidó přes 28 let (cvičí již 33 let). Jeho prvními učiteli byli J.Doležal, V.Lorenz, I.Fojtík, průkopníci českého aikidó, G.Veneri z Itálie, D.Vaillant. Jeho Mistrem se stal Shihan Ikeda Masatomi, později M.Quaranta (současný Shihan SAA).

   Jeho oblíbeným učitelem je Sensei Frank Doran z USA, jehož Letní školy v Zurichu po mnoho let navštěvoval. Na desítkách dalších seminářů doma i po Evropě ho učili slavní Senseiové Saito M., Nishio, Tada, Tamura, a dále Asai, Endo, Fujimoto, Fujita, Hosokawa, Ikeda H., Kanetsuka, Kitamura, Kitara, Kobayashi, Tanaka, Yamada, Yoshigasaki. Z „nejaponců“ legendy Senseiové E.Kern, J.Stevens, Ch.Tissier, dále K.Bartholet, B.Caloz, P.Gouttard, F.Heusher, F.Noel, G.Mezzo, J.Roche, R.Schmocker, S.Stenudd, D.Vetter a další. Kdo cvičí delší dobu, mnohá tato jména zná.

   Dvakrát navštívil Japonsko (2004 a 2007), cvičil dlouhodobě v dójó, které vedl Sensei Sahara Fumiharu, a dojížděl do Honbu dójó na tréninky, které vedli Dóshu Ueshiba Moriteru a Sensei Watanabe Nobuyuki, navštívil i dójó Senseie Abe Seiseki v Ósace.

   
Dlouhá řádka učitelů, letité zkušenosti – Sensei Kubát je rád předává svým žákům. V tom mu pomáhají i instruktoři z řad nejpokročilejších studentů, jejichž tváře uvidíte níže.

 

Václav Kubát
Václav Kubát, 5.DAN
vedoucí školy
Aleš Kubát
Aleš Kubát, 3.DAN
vedoucí oddílu mládeže
František Kvapil
František Kvapil, 3.DAN
David Konrád
David Konrád, 2.DAN
Petra Voldřichová
Petra Voldřichová, 2.DAN
t.č. na mateřské dovolené