„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 6. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Učitelé

 

Václav Kubát
Václav Kubát, 6.DAN
vedoucí školy, chief instruktor
František Kvapil
František Kvapil, 3.DAN
Milan Hladík
Milan Hladík, 2.DAN
Martin Sourada
Martin Sourada, 2.DAN
„zbraňový specialista“
Petra Voldřichová
Petra Voldřichová, 2.DAN
t.č. na mateřské dovolené
David Konrád
David Konrád, 2.DAN
nyní zdravotní pauza

 

Sensei Václav Kubát vyučuje aikidó přes 30 let (cvičí již 39 let). Jeho prvními učiteli v Čechách byli J.Doležal, V.Lorenz, I.Fojtík, průkopníci českého aikidó, G.Veneri z Itálie, D.Vaillant. Jeho Mistrem se stal Shihan Ikeda Masatomi, 7.DAN (později M.Quaranta, původně asistent M.Ikedy, nyní rovněž 7.DAN). Ti určili trvalé technické zaměření výuky v ACF. Sensei Kubát rovněž absolvoval dálkové studium oboru aikidó na FTVS UK garantované Senseiem Ikedou a je držitelem mezinárodní trenérské licence 1. třídy.

 

Důležité zkušenosti získával na seminářích doma, po Evropě i v Japonsku. … Pedagogickým vzorem V.Kubáta je Sensei Frank Doran z USA, jehož Letní školy v Zurichu po mnoho let navštěvoval a který se vyznačoval velmi názorným a srozumitelným předváděním technik, s osobitým laskavým humorem. … Velkým zážitkem i inspirací pro V.Kubáta byly i pobyty v Japonsku (2004 a 2007), kde cvičil dlouhodobě v dójó, které vedl Sensei Sahara Fumiharu, a dojížděl do Honbu Dójó na tréninky, které vedli Dóshu Ueshiba Moriteru, Senseiové Watanabe Nobuyuki a Endo Seishiro. Navštívil i dójó Senseie Abe Seiseki v Ósace.

 

Během řady let na desítkách dalších seminářů doma i po Evropě ho učili slavní Senseiové Saito M., Nishio, Tada, Tamura, a dále Asai, Fujimoto, Fujita, Hosokawa, Ikeda H., Kanetsuka, Kitamura, Kitara, Kobayashi, Tanaka, Yamada, Yoshigasaki. Z „nejaponců“ legendy Senseiové E.Kern, J.Stevens, Ch.Tissier, dále K.Bartholet, B.Caloz, P.Gouttard, F.Heusher, F.Noel, G.Mezzo, J.Roche, R.Schmocker, S.Stenudd, D.Vetter a další. Kdo cvičí delší dobu, mnohá tato jména zná.

Dlouhá řádka učitelů, letité zkušenosti – Sensei Kubát je rád předává svým žákům. V tom mu pomáhají i instruktoři z řad nejpokročilejších studentů. Ti všichni cvičí a vyučují aikidó již řadu let a absolvovali s ním i množství domácích i zahraničních seminářů – na rozvoji svého aikidó stále pracují, pokud jim zrovna nebrání rodičovské povinnosti (dohromady mají 8 ratolestí, doufejme, že budoucích mistrů aikidó).