„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 6. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

O nás

 

ACF je soukromá škola aikidó, kterou vede Dr. Václav Kubát, 5. dan AIKIKAI. Škola udržuje výukový a zkouškový systém, který vytvořil japonský mistr Masatomi IKEDA, 7. dan. Základní preferencí v ACF je ohleduplné praktikování aikidó, harmonická atmosféra, prevence úrazů a utužování zdraví.

 

Dr.V.Kubát cvičí bojová umění více než 50 let, z toho aikidó už 33 let. Je členem Technické komise SAA. Jeho původním Shihanem byl Mistr IKEDA Masatomi, u kterého získal 1. dan (1994) až 3. dan (1999), druhým Shihanem Michele Quaranta (4. dan 2005, 5. dan 2012). Ale během desítek seminářů, které navštěvoval po celé Evropě, i během dvou delších pobytů v Japonsku, cvičil pod vedením řady dalších učitelů (asi 22 Japonců, přibližně 18 „nejaponců“). Sám ale říká, že jeho učitelem byl vlastně každý aikidóka, se kterým někdy cvičil na tatami. A těší se na další … třeba i na Vás.

 

Instruktory v ACF jsou nejpokročilejší studenti V.Kubáta, kteří cvičí aikidó už 20 – 25 let (od počátku existence ACF). Když byli mladší, rovněž navštěvovali spousty seminářů s různými učiteli. Mají zkušenosti i s jinými bojovými uměními. To, že mají „pouze“ 2. a 3. dany, je způsobeno tím, že mají většinou po dvou dětech a věnují teď většinu svého času svým rodinám.