„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 6. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Pro rodiče a děti (7 – 14 let)

 

Před časem jsme rodičům nabídli možnost, aby se aktivně zúčastnili tréninku svých potomků (aby využili čas, kdy čekají na své dítě, případně aby „na vlastní kůži“ poznali, co to vlastně jejich potomci cvičí). Pokud rodič „nevydrží“, potomek ovšem smí pokračovat samostatně … Průběžně PŘIJÍMÁME DALŠÍ ZÁJEMCE, prosím, přihlaste se mailem nebo telefonicky nebo přiveďte sebe a potomka rovnou na trénink. Zkušební cvičení jsou ZDARMA.

 

NĚKOLIK SLOV PRO RODIČE – obecná informace

Vhodný věk pro zahájení nácviku bojových umění dětí je individuální (8-9 let, s dostatečným vzrůstem). Klasické bojové umění není „sport“, takže při nácviku se nebudeme učit vítězit ve vzájemném souboji. Naše cvičení bude založeno na klidné spolupráci s partnerem (útočníkem) s využitím jeho slabin, např. v oblasti rovnováhy. Vynecháme i úderové a „lámací“ techniky, které by mohly vést k úrazu. … Přeloženo pro děti: nepereme se, nezápasíme – učíme se vítězit bez boje. Předpokládá se tedy ZAPOJENÍ ROZUMOVÉ SLOŽKY a SCHOPNOST KLIDNÉ SPOLUPRÁCE s učitelem i ostatními dětmi. … 

 

Podporujte, prosím, své dítě v pravidelné docházce – potom dělá znatelné pokroky a cvičení je baví. Cvičení tak „dostane šanci“ projevit všechna svoje pozitiva, např. zlepšení fyzické kondice, obratnosti a koordinace, ale i zlepšení soustředěnosti a celkové zklidnění. … Ještě jedna poznámka: hned od začátku tréninku se děje něco důležitého – proto je škoda přicházet pozdě. Ideální by bylo, kdyby dítě mohlo docházet dvakrát týdně. Bohužel, často se stává, že některé dítě má každý den nějaký kroužek (nebo dva) a na naše cvičení mu vychází pouze jeden den. Byli bychom ale raději, kdyby postupně začalo chodit naplno. Důvody jsou zřejmé.

 

ZKUŠEBNÍ LEKCE

Jako cvičební oděv stačí tepláky a tričko (krátký rukáv), cvičí se naboso (na chodbách je nutno použít přezutí – pantofle). Chce-li Vaše dítě přivést na cvičení i své sourozence nebo libovolný počet kamarádů, všichni budou vítáni a bude i větší zábava! Vaše dítě bude po celou dobu cvičení v péči zkušených instruktorů.

 


AKTUÁLNÍ ROZVRH TRÉNINKŮ a KONTAKT NALEZNETE NA PRAVÉM SIDEBARU