„FUDOSHIN, NEHYBNÁ MYSL, JE JAKO KLIDNÁ HLADINA, ZRCADLÍCÍ NEPOKŘIVENĚ REALITU. UMOŽŇUJE VŽDY VČAS A SPRÁVNĚ REAGOVAT V JAKÉKOLIV ŽIVOTNÍ SITUACI. PRAVIDELNÉ CVIČENÍ AIKIDO JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SI FUDOSHIN OSVOJIT.”

Václav Kubát, 5. DAN AIKIKAI HOMBU DOJO

Rozvrh tréninků

 


Čtěte i doplňkové INFORMACE POD TABULKOU.


MIX:
Tréninky „MIX“ jsou společné pro všechny cvičence, bez rozdílu technické úrovně. Náplní je trénink technik aikidó včetně cvičení se zbraněmi. Individuální přístup podle úrovně cvičenců je samozřejmostí. … Během cvičení KI-dó zdůrazňujeme zvládání útočníka pomocí energie KI obránce (jemný přístup), případně ale i protiútok proti energii KI útočníka (elementy KYUSHO JITSU – viz níže).

 
KJ aplikace:
Jedná se o doplňkové výběrové cvičení pro zájemce o studium energetických drah a vitálních bodů, jejich aplikací v aikidó a využití k aktuální sebeobraně. Zkratka KJ znamená „kyúsho jitsu“ („kyú“ rychlé, „sho“ místo, „jitsu“ technika, umění).

 
Středa večer, pátek ráno a pátek večer:
Na tyto tréninky se zapisujeme předem prostřednictvím webové služby „sejdemse.net“ (informace u vedoucího školy). Trénink se koná pouze tehdy, jsou-li s předstihem přihlášeni alespoň tři zájemci (ve středu do 15 hod., ve čtvrtek do 22 hod., v pátek do 15 hod.)